Biuro: 14 670 32 06

Urszula: 509 321 252
Łukasz: 692 996 349
Zenon: 600 776 262
Joanna: 698 189 996
ul. Fredry 27/32
(blisko Starostwa Powiatowego)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Środa, Piątek:
od 9:00 do 16:00
Zapisy telefonicznie
lub przez formularz

E-MAIL OSK:

OSKSALEM@WP.PL
95 1050 1836 1000 0090 9049 8164
KATEGORIA B1

Kategoria B1

  A więc w skrócie:

a) możliwość poruszania się czterokołowcem,
b) możliwość poruszania siępojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

Definicja czterokołowca: pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza:

 1. w przypadku przewozu rzeczy 550 kg,
 2. w przypadku przewozu osób 400 kg.

 

 Najważniesze informacje o kursie: 

Kurs rozpocząć można trzy miesiące przed ukończeniem 16-ego roku życia a do samego egzaminu podejść miesiąc przed szesnastymi urodzinami.
Cena kursu podstawowego zawiera 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin jazdy praktycznej oraz bezpłatne egzaminy wewnętrzne.
Na kursie istnieje możliwość skorzystania z indywidualnego toku nauczania dostosowanego do bezpośrednich potrzeb i wymagań kursanta- oznacza to że kursant samemu decyduje jaki materiał i jak często go powtarzać.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w formie wykładów z równoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych technik nauczania - e-learning.

Istnieje również możliwość odbycia części teoretycznej eksternistycznie (pytaj o szczegóły w biurach OSK).
• Jazdy praktyczne odbywają się na placu ośrodka oraz po mieście trasami egzaminacyjnym pod okiem cierpliwej i wykwalfikowanej kadry instruktorów.

• W biurze ośrodka po cenach hurtowych znajdują się również do nabycia materiały dydaktyczne.

• Należy pamiętać że posiadając prawo jazdy kat. B1 i starając się po dwóch latach o poszerzenie kategorii na B nie zdajecie części teoretycznej na egzaminie państwowym bo już zaliczyliście ją przystępując do egzaminu teoretycznego na kat. B1 a więc po dwóch latach posiadania kat. B1 odbywacie poszerzający kurs na kat. B i zdajecie tylko część praktyczną.

• OSK Salem na życzenie kursanta wypożycza pojazd szkoleniowy na czas egzaminu państwowego dzięki czemu zdajcie na tych samych pojazdach na których się uczycie.

 

!!! To nas wyróżnia od konkurencji !!!

 1. Wysoka zdawalność niezmiennie od lat a szkolimy od 1986r! (w przypadku kat. B1 zdawalność na egzaminie państwowym sięga 85-90%).
 2. Wysoki profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego z kursantów dzięki czemu nie zaginiesz w tłumie!
 3. Jazda po placu manewrowym WORD!
 4. Eko-driving - dzięki długoletniemu doświadczeniu ów zagadnienie nie jest nam obce.
 5. Egzamin państwowy zdajesz na pojazdach szkoleniowych - Uczysz się i zdajesz na tym samym samochodzie na którym będziesz miał egzamin państwowy!! - mniej stresu oznacza lepszy wynik egzaminu.
 6. Płatność za kurs w ratach (nie oprocentowanych) - pierwsza rata 100 zł. - nie musisz wpłacać całości przy zapisie aby przystąpić do kursu.

 

Kat. B1 wychodzi naprzeciw wszystkim tym którzy muszą z dalsza dojeżdżać do gimnazjum lub szkoły średniej.

Rodzicu!!! – jeśli puszczasz córkę bądź syna żeby jeździł skuterem to zapewniamy cię że w pojeździe samochodowym będzie bezpieczniejszy i przede wszystkim po odbyciu szkolenia będzie znał zasady poruszania się po drodze. Po dwóch latach jeżdżenia własnym małym pojazdem zdanie kat. B to pestka, to tylko jeden raz. Chcesz zaoszczędzić stresu swojemu dziecku i zapewnić mu bezpieczną edukację przyślij go by zrobiło prawo jazdy kat. B1. 

 

                    

Dla wielu z naszych kursantów egzamin to tylko raz.

Pamiętaj o tym szukając szkoły jazdy. Kieruj się długoletnim doświadczeniem i profesjonalizmem, a nie tylko niską ceną. Zdecydowanie taniej cię to wyjdzie.   

 

Jak zapisać się na kurs?

Zapisu można dokonać po wypełnieniu krótkiego formularza na naszej stronie, telefonicznie lub bezpośrednio w biurze osk. Aby zapisać się na kurs należy podać swój nr PKK oraz PESEL.

 

Co to jest PKK?

PKK czyli Profil Kandydata Kierowcy. Aby go wyrobić należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania Wydziału Komunikacji z następującymi dokumentami.

 • Ważne orzeczenie lekarskie.
 • Jedno zdjęcie takie jak do dowodu (3,5x4,5cm)
 • Jeśli jesteś niepełnoletni należy dostarczyć oświadczenie podpisane przez rodzica lub opiekuna stwierdzające zgodę na przystąpienie do kursu. Ów oświadczenie można nabyć w Wydziale Komunikacji.
 • Uzupełnić krótki i prosty wniosek o wydanie prawa jazdy który również znajdziecie w Wydziale Komunikacji.
 • Mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

 

Po uzyskaniu PKK zapraszamy bezpośrednio do biura ośrodka lub prosimy o zgłaszanie swojej chęci udziału w kursie telefonicznie albo przez naszą stronę WWW po wypełnioniu prostego formularza.

 

W razie jakichkolwiek problemów związanych z utworzeniem PKK zapraszamy do biura lub prosimy o kontakt telefoniczny a z przyjemnością będziemy służyć radą i pomocą.