Biuro: 14 670 32 06

Urszula: 509 321 252
Łukasz: 692 996 349
Zenon: 600 776 262
Joanna: 698 189 996
ul. Fredry 27/32
(blisko Starostwa Powiatowego)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Środa, Piątek:
od 9:00 do 16:00
Zapisy telefonicznie
lub przez formularz

E-MAIL OSK:

OSKSALEM@WP.PL
95 1050 1836 1000 0090 9049 8164
KATEGORIA B-AUTOMAT

Kategoria B-Automat

 

Jako jedni z pierwszych na podkarpaciu i pierwsi w Dębicy zaproponowaliśmy naszym kursantom możliwość odbycia szkolenai na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów. W dzisiejszym mocno zmotoryzowanym świecie Kat. B-Automat jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych którzy w przyszłości zamierzają poruszać się samochodami z automatyczną skrzynią biegów dzięki czemu nie muszą męczyć się egzaminem na samochodzie z manualną skrzynią ale i również dla starszych starszych osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodem lub wracają do niej po długoletniej przerwie oraz dla osób z dysfunkcją ruchową lub słuchową ale również dla wszystkich tych którzy od sprzęgła chcą trzymać się z daleka.

Uprawnienia Kat. B-Automat niczym nie różnią się od uprawnień jakie zdobywają osoby poruszające się po drogach samochodami z manualną skrzynią biegów (patrz Kat. B) z tym wyjątkiem że otrzymując prawo jazdy można poruszać się wszystkimi samochodami osobowymi tylko z automatyczną skrzynią biegów.

Dlaczego więc warto robić prawo jazdy na "Automacie"?

Po pierwsze - dla początkujących kierowców jazda automatem jest mniej stresująca i bardziej bezpieczna ponieważ można w pełni skupić się na otoczeniu i drodze.

Po drugie - jazda na samochodach z automatyczną skrzynią biegów jest o wiele łatwiejsza, samochód nie sturla nam się z górki, nie zdusi na skrzyżowaniu.

Po trzecie - zdawalność na egzaminie pańswowym jest zdecydowanie większa niż w przypadku samochodów z manualną skrzynią biegów głównie dlatego że uczycie się i zdajecie na tym samym samochodzie a więc nie ma strachu że na egzaminie dostaniecie inny którego nie zdążycie wyczuć.

 

 

Jeżeli masz zamiar po uzyskaniu prawa jazdy jeździć pojazdem z automatyczną skrzynią biegów nie męcz się na kursie ani na egzaminie tylko ucz się i zdawaj pojazdem którym w późniejszym czasie będziesz jeździć. Nie utrudniaj sobie życia! Szkoląc się samochodem którym równocześnie będziesz zdawał/a egzamin łatwiej jest ci ten egzamin zaliczyć.

 

Najważniesze informacje o kursie:

• Kurs rozpocząć można trzy miesiące przed ukończeniem 18-ego roku życia a do samego egzaminu podejść miesiąc przed osiemnastymi urodzinami.

• Cena kursu podstawowego zawiera 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin jazdy praktycznej oraz bezpłatne egzaminy wewnętrzne.

• Na kursie istnieje możliwość skorzystania z indywidualnego toku nauczania dostosowanego do bezpośrednich potrzeb i wymagań kursanta- oznacza to że kursant samemu decyduje jaki materiał i jak często go powtarzać.

Zajęcia teoretyczne odbywają się w formie wykładów z równoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych technik nauczania - e-learning.

Istnieje również możliwość odbycia części teoretycznej eksternistycznie (pytaj o szczegóły w biurach OSK).

• Jazdy praktyczne odbywają się na placu ośrodka oraz po mieście trasami egzaminacyjnym pod okiem cierpliwej i wykwalfikowanej kadry instruktorów. 

• W biurze ośrodka po cenach hurtowych znajdują się również do nabycia materiałydydaktyczne.

• OSK Salem na życzenie kursanta wypożycza samochód szkoleniowy na czas egzaminu państwowego dzięki czemu zdajcie na tych samych samochodach na których się uczycie.

 

!!! To nas wyróżnia od konkurencji !!!

 

 1. Wysoka zdawalność niezmiennie od lat a szkolimy od 1986r! (w przypadku kat. B-Automat zdawalność na egzaminie państwowym sięga 85-90%).
 2. Wysoki profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego z kursantów dzięki czemu nie zaginiesz w tłumie!
 3. Jazda po placu manewrowym WORD!
 4. Eko-driving - dzięki długoletniemu doświadczeniu ów zagadnienie nie jest nam obce.
 5. Egzamin państwowy zdajesz na samochodach szkoleniowych - Uczysz się i zdajesz na tym samym samochodzie na którym będziesz miał egzamin państwowy!! - mniej stresu oznacza lepszy wynik egzaminu.
 6. Płatność za kurs w ratach (nie oprocentowanych) - pierwsza rata 100 zł. - nie musisz wpłacać całości przy zapisie aby przystąpić do kursu.
                     

Dla wielu z naszych kursantów egzamin to tylko raz.

 

Pamiętaj o tym szukając szkoły jazdy. Kieruj się długoletnim doświadczeniem i profesjonalizmem, a nie tylko niską ceną. Zdecydowanie taniej cię to wyjdzie.   

 

Jak zapisać się na kurs?

Zapisu można dokonać po wypełnieniu krótkiego formularza na naszej stronie, telefonicznie lub bezpośrednio w biurze osk. Aby zapisać się na kurs należy podać swój nr PKK oraz PESEL.

 

Co to jest PKK?

PKK czyli Profil Kandydata Kierowcy. Aby go wyrobić należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania Wydziału Komunikacji z następującymi dokumentami.

 

 • Ważne orzeczenie lekarskie.
 • Jedno zdjęcie takie jak do dowodu (3,5x4,5cm)
 • Jeśli jesteś niepełnoletni należy dostarczyć oświadczenie podpisane przez rodzica lub opiekuna stwierdzające zgodę na przystąpienie do kursu. Ów oświadczenie można nabyć w Wydziale Komunikacji.
 • Uzupełnić krótki i prosty wniosek o wydanie prawa jazdy który również znajdziecie w Wydziale Komunikacji.
 • Mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

 

Po uzyskaniu PKK zapraszamy bezpośrednio do biura ośrodka lub prosimy o zgłaszanie swojej chęci udziału w kursie telefonicznie albo przez naszą stronę WWW po wypełnioniu prostego formularza.

 

W razie jakichkolwiek problemów związanych z utworzeniem PKK zapraszamy do biura lub prosimy o kontakt telefoniczny a z przyjemnością będziemy służyć radą i pomocą.