Biuro: 14 670 32 06

Urszula: 509 321 252
Łukasz: 692 996 349
Zenon: 600 776 262
Joanna: 698 189 996
ul. Fredry 27/32
(blisko Starostwa Powiatowego)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek, Środa, Piątek:
od 9:00 do 16:00
Zapisy telefonicznie
lub przez formularz

E-MAIL OSK:

OSKSALEM@WP.PL
95 1050 1836 1000 0090 9049 8164
KATEGORIA A1, A2, A

Kategoria A1,A2,A

 

A więc w skrócie:

Z kategorią A1 możesz poruszać się:

a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,

b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,

c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

Z kategorią A2 możesz poruszać się:

a) motocyklem o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w pojeździe o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla,

b) motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW,

c) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

Z kategorią A możesz poruszać się:

a) motocyklem,

b) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

 

 Najważniesze informacje o kursie:

Kurs na kategoria A1, A2, A można rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem:

 • A1 - 16-tego roku życia
 • A2 - 18-tego roku życia
 • A - 20 roku życia jeśli kandydat na kierowcę posiadał prawo jazdy kat. A2 przynajmniej przez okres 2 lat lub 24 roku życia jeśli kandydat na kierowcę nie posiadał prawa jazdy kat. A2.

Cena kursu podstawowego zawiera 30 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin jazdy praktycznej oraz bezpłatne egzaminy wewnętrzne.

Na kursie istnieje możliwość skorzystania z indywidualnego toku nauczania dostosowanego do bezpośrednich potrzeb i wymagań kursanta - oznacza to że kursant samemu decyduje jaki materiał i jak często go powtarzać. 

Zajęcia teoretyczne odbywają się w formie wykładów z równoczesnym wykorzystaniem nowoczesnych technik nauczania - e-learning.

Istnieje również możliwość odbycia części teoretycznej eksternistycznie (pytaj o szczegóły w biurach OSK).

• Jazdy praktyczne odbywają się na placu ośrodka oraz po mieście trasami egzaminacyjnym pod okiem cierpliwej i wykwalfikowanej kadry instruktorów.

• W biurze ośrodka po cenach hurtowych znajdują się również do nabycia materiały dydaktyczne.

• OSK Salem na życzenie kursanta wypożycza motocykle na czas egzaminu państwowego dzięki czemu zdajcie na tych samych motocyklach na których się uczycie.

 

!!! To nas wyróżnia od konkurencji !!!

 

 1. Wysoka zdawalność niezmiennie od lat a szkolimy od 1986r!
 2. Warunki zbliżone do tych które czekać was będą na egzaminie państwowym. Pamiętaj o tym! Na egzaminie jedziesz sam na motorze i musisz liczyć tylko na własne umiejętności które zdobędziesz dzięki dobremu przeszkoleniu.
 3. Jazdy praktyczne po trasach egzaminacyjnych w wybranym mieście egzaminacyjnym!
 4. Wysoki profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego z kursantów dzięki czemu nie zaginiesz w tłumie!
 5. Eko-driving - dzięki długoletniemu doświadczeniu ów zagadnienie nie jest nam obce.
 6. Egzamin państwowy zdajesz na motorze ośrodka - Uczysz się i zdajesz na tym samym motorze na którym będziesz miał egzamin państwowy!! - mniej stresu oznacza lepszy wynik egzaminu.
 7. Płatność za kurs w ratach (nie oprocentowanych) - pierwsza rata 100 zł. - nie musisz wpłacać całości przy zapisie aby przystąpić do kursu.

 

Dla wielu z naszych kursantów egzamin to tylko raz.

Pamiętaj o tym szukając szkoły jazdy. Kieruj się długoletnim doświadczeniem i profesjonalizmem, a nie tylko niską ceną. Zdecydowanie taniej cię to wyjdzie.   

 

Jak zapisać się na kurs?

Zapisu można dokonać po wypełnieniu krótkiego formularza na naszej stronie, telefonicznie lub bezpośrednio w biurze osk. Aby zapisać się na kurs należy podać swój nr PKK oraz PESEL.

 

Co to jest PKK?

PKK czyli Profil Kandydata Kierowcy. Aby go wyrobić należy zgłosić się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania Wydziału Komunikacji z następującymi dokumentami.

 • Ważne orzeczenie lekarskie.
 • Jedno zdjęcie takie jak do dowodu (3,5x4,5cm)
 • Jeśli jesteś niepełnoletni należy dostarczyć oświadczenie podpisane przez rodzica lub opiekuna stwierdzające zgodę na przystąpienie do kursu. Ów oświadczenie można nabyć w Wydziale Komunikacji.
 • Uzupełnić krótki i prosty wniosek o wydanie prawa jazdy który również znajdziecie w Wydziale Komunikacji.
 • Mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

 

Po uzyskaniu PKK zapraszamy bezpośrednio do biura ośrodka lub prosimy o zgłaszanie swojej chęci udziału w kursie telefonicznie albo przez naszą stronę WWW po wypełnioniu prostego formularza.

 

W razie jakichkolwiek problemów związanych z utworzeniem PKK zapraszamy do biura lub prosimy o kontakt telefoniczny a z przyjemnością będziemy służyć radą i pomocą.